Ceturtajā Kārļa Skrastiņa kausa piemiņas turnīrā uzvaru izcīna “BHC37”

singe-news-image

Pagājušajā nedēļas nogalē, 13. un 14. maijā “Inbox.lv ledus hallē” norisinājās Kārļa Skrastiņa piemiņas turnīrs “Dzelzs vīrs” U12 vecuma hokeja komandām. Pasākumu tradicionāli atklāja ar simbolisku pirmo iemetienu, ko veica Kārļa Skrastiņa brālis Atis.

Par ceturtās sezonas uzvarētājiem kļuva “BHC37” jaunie hokejisti, kuri izcīnīja uzvaras visās četrās spēlēs. Otrajā vietā ierindojās “Prizma I”, trešie – “HS Rīga”, ceturtie – “Falkons” un piektie palika “Prizma II” komandas spēlētāji.

Turnīrs ir ikgadējs un notiek jau ceturto gadu. Iepriekšējas sezonās galvenā balva – Kārļa Skrastiņa kauss tika izcīnīts četru posmu kopvērtējumā. Par pirmās sezonas uzvarētājiem, 2017./2018. gada sezonā kļuva “BHC37”, otrajā sezonā kausu ieguva “HS Rīga” hokejisti, savukārt trešajā sezonā, Covid-19 ierobežojumu dēļ, tika izpelēti tikai divi posmi un uzvarētājs netika noteikts. Šogad pēc vienas sezonas izlaišanas, kausa izcīņa tika rīkota viena turnīra ietvaros.

Noslēdzoties turnīram tika apbalvoti sacensību labākie spēlētāji. Par Skrastiņa kausa rezultatīvāko spēlētāju kļuva Markuss Megris (BHC37), kurš četros mačos sakrāja 12 rezultativitātes punktus. Par turnīra vērtīgāko aizsargu tika atzīts Aksels Ankipāns (BHC37), vērtīgākā uzbrucēja balva tika Armandam Apsītim (Prizma), vērtīgākais vārtsargs – Kaspars Kalvišķis (HS Rīga). Savukārt īpašu piemiņas turnīra balvu no Kārļa Skrastiņa ģimenes saņēma HK Prizma aizsargs Daniels Ansonskis – Kārļa Skrastiņa parakstītu cepurīti.

Pasākuma idejas autors un rīkotājs ir Oskara Bārtuļa hokeja klubs bērniem “BHC37”. Turnīrs “Dzelzs vīrs” ir iniciatīva, kas izveidota 2017. gadā, lai godinātu Kārļa Skrastiņa sasniegto, kā arī turpinātu viņa iesākto darbu jauno hokeja censoņu atbalstam, dodot jauniešiem iespēju attīstīties un augt par spēcīgu jauno Latvijas hokejistu paaudzi.

Oskars Bārtulis: “Esam patiesi gandarīti, ka pēc divu gadu pauzes Kārļa Skrastiņa piemiņas turnīrs tika godam aizvadīts. Šogad gan ar vienu posmu, bet nākotnē gan plānojam turpināt iesākto, palielinot gan komandu skaitu, gan aizvadot kausa izcīņu vairākos posmos. Latvijai nav daudz tādas raudzes hokejistu, kāds bija Kārlis, tādēļ domāju, ka spēlēt viņa piemiņas turnīrā ir liels gods Latvijas jaunajiem spēlētājiem, kuri zina un augstu vērtē leģendārā Kārļa Skrastiņa devumu.”

Notikumu kalendārs

by